OBLASTNÍ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÁ PORADNA VYŠKOV, příspěvková organizace         

.............................................

  • PhDr. Martina Švancarová
  • psycholožka
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vystudovala počátkem roku 2007 Mgr. studium na FSS Brno – obor psychologie. Před ukončením studia pracovala jako odborný referent

na odboru státní sociální podpory ÚP, kde měla možnost získávat zkušenosti v práci s dospělou klientelou nacházející se ve finančně tíživé situaci. V roce 2007 nastupuje do Pedagogicko-psychologické poradny Blansko na pozici psychologa, kde se věnuje diagnostické a postupně i intervenční činnosti. V roce 2010 absolvuje rigorózní zkoušky na FF ÚP Olomouc a získává titul PhDr. se zaměřením klinická psychologie. Ve své práci se orientuje na diagnostiku dětí, dospívajících i dospělých – zejména v souvislosti s posouzením nároku na přiznané uzpůsobení podmínek k maturitní zkoušce, dále na problematiku ADHD a poradenství v oblasti profesního směřování. 

V oblasti intervenční činnosti aktuálně pracuje s klienty na rozvoji pozornosti a celkové práceschopnosti pomocí programu KUPOZ. Od nástupu do PPP Blansko absolvuje pravidelně vzdělávací kurzy a semináře, včetně zahájení psychoterapeutického výcviku v analyticky orientované psychoterapii C.G. Junga (výcvik po 3 letech aktuálně přerušen).