OBLASTNÍ PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÁ PORADNA VYŠKOV, příspěvková organizace         

Aktuální články pracoviště Boskovice

28 lis

Metodikem prevence pro oblast Boskovicka i Blanenska  je paní Olga Trmačová, která sídlí v prostorách OPPP  v Blansku, ale poskytuje služby i pro školy a školská zařízení oblasti Boskovicka. Potřebné návštěvy lze domluvit s ní, v případě potřeby projednávání či schůzka  se mohou uskutečnit v prostorách OPPP -  v Boskovicích, dle dohody s paní Trmačovou.

15 lis

Oblastní Pedagogicko – psychologická poradna Vyškov, pracoviště Boskovice

nabízí pracovní místo psychologa na plný úvazek. Nástup možný od  1.1.2020 resp. 1.2.2020 popř. dle dohody. Požadujeme magisterské studium jednooborové psychologie. Nabízíme možnosti dalšího vzdělávání, platové zařazení, dovolenou a studijní  volno dle zásad pro pedagogické pracovníky. Vhodné i pro absolventy. V případě zájmu prosíme o zaslání životopisu. 

Kontaktní adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 516454178, 721998912

06 lis

Na setkání ředitelů malotřídních škol (popř. zastupujících ped.pracovníků), které se koná dne 10.prosince  ve 13,00 hod. v prostorách OPPP Vyškov  - pracoviště Boskovice.

Program:    změny vyhlášky 27/2016  od 1.1.2020

                Na setkání se těší PhDr. Ilona Pešová, vedoucí pracoviště

 V Boskovicích dne 1.11.2019

08 bře

Nikdy jsem úplně nepochopila, proč nemohou děti ve škole při počítání používat prsty. Proč je to špatně? Proč je třeba tento "zlozvyk" odbourat, odnaučit.

05 pro

V březnu 2018 jsem navštívila seminář Jak trénovat paměť, aby se nám lépe učilo. Načerpala jsem spoustu nových informací a byla bych ráda, kdyby si každý, kdo má zájem, mohl k těmto metodám najít cestu.

28 lis

 

Lateralita znamená přednostní užívání jednoho z párových orgánů tj. ruky, nohy, smyslových orgánů. Podle převahy užívaného orgánu určujeme praváctví, leváctví, nebo nevyhraněnost (ambidextrii), tzn. např. pokud člověk používá obou rukou na stejné úrovni v hrubé i jemné motorice.

07 lis

Pohledy na domácí práce se různí podle toho, čí očima se na tuto problematiku díváte. Je-li vám někde mezi devíti až sedmnácti lety, chytne vás při zmínce o domácích pracích asi amok. Jste-li však rodič, přečtete si následující řádky rádi a možná, že se i podivíte.

04 čec

Na níže uvedeném odkazu je možné seznámit se s praktickými návody, jak se lépe soustředit na učení.

11 kvě

Sexualita dětí školního věku

Sexualita děti zajímá mnohem dřív. Kolem 3. roku věku si děti již plně uvědomují svět a své místo v něm, součástí tohoto uvědomování a objevování jsou zcela přirozeně i ony samy a jejich tělo –